Nowiny: Dominacja

• autor: przemo, 2011-05-02 10:46

Partyzant zdecydowanie przeważał i wypracowywał strzeleckie sytuacje, które już w pierwszych minutach mógł zamienić na gole. Po jednej z pierwszych akcji ofensywnych miejscowych sam na sam z bramkarzem znalazł się Paweł Kozub, jednak minimalnie przestrzelił. Chwilę później tego samego zawodnika ubiegł w ostatniej chwili w polu karnym ubiegł Karol Czajka. Między czasie Patryk Fryc uderzył z dystansu i omal nie zaskoczył bramkarza Stali.

Na lewej pomocy znakomicie radził sobie Artur Wierdak. Raz po raz mijał rywali, stwarzając strzeleckie okazje. Tak było na przykład w 15. minucie, kiedy to na szybkości ograł przeciwnika, wszedł w pole karne, posłał piłkę wzdłuż pola bramkowego, ale nie było chętnego do dostawienia nogi. Kolejny indywidualny atak Wierdak już sam postanowił sfinalizować. Kiwnął obrońcę, później bramkarza i posłał piłkę do siatki.

Strzelec gola potwierdził również klasę po przerwie. Najpierw wymanewrował obronę, zagrał do Marcina Borowczyka, ale ten będąc w polu karnym przestrzelił. Następnie Wierdak znowu okazał się szybszy od defensorów Stali, lecz Karol Kurzępa zdołał odbić piłkę i wygrać z nim pojedynek jeden na jeden. Na szczęście futbolówkę przejął Borowczyk i umieścił w siatce. Piłkarz ten już w pierwszej połowie popisał się ładnym lobem, ale Jarosław Walęciuk głową z linii bramkowej wybił wówczas piłkę.

Źródło: Nowiny.