Plebiscyt roztrzygnięty: NASI GÓRĄ

• autor: przemo, 2011-02-25 16:31

Wczoraj 24 lutego ogłoszono wyniki X plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca, Trenera i Działacza Powiatu Krośnieńskiego w 2010 roku. Plebiscyt zorganizowało Starostwo Powiatowe w Krośnie, 10 urzędów gminnych i tygodnik „Nowe Podkarpacie”.

Gala wręczenia statuetek odbyła się w nowej hali sportowej MOSiR w Dukli. 15. osobowa Kapituła na czele z Andrzejem Krężałkiem, przewodniczącym Rady Powiatu, wytypowała osoby, które mają na swym koncie sportowe sukcesy i osiągnięcia. Dzięki temu sympatycy sportu mogli głosować na swoich faworytów poprzez kupony drukowane w Tygodniku „Nowe Podkarpacie”, dwumiesięczniku „Nasz Powiat” i wysyłając SMS-y. To oni decydowali kto otrzyma ten zaszczytny tytuł, który dotyczy popularności i w dużej mierze zależy od środowiska, w którym nominowany mieszka lub działa. Jubileuszowy plebiscyt zdominowała piłka nożna.

Najpopularniejszym trenerem powiatu krośnieńskiego w roku 2010 został Mirosław Kalita, trener piłki nożnej, który z drużyną seniorów LUKS Partyzant Mal - Bud Targowiska, w sezonie 2009/2010 awansował do III ligi.

Spośród działaczy największą ilość głosów zdobył Paweł Malinowski, główny sponsor III ligowej drużyny LUKS Partyzant Mal - Bud Targowiska. Z klubem współpracuje od 2004 roku i dzięki jego zaangażowaniu drużyna odnosi sukcesy.

Wśród sportowców zwyciężył Sławomir Peszko, piłkarz, mistrz Polski i zdobywca Super Pucharu Polski z Lechem Poznań, od stycznia gra w FC Koeln w Niemczech (w imieniu zawodnika nagrodę odebrała mama).

Kolejne miejsca zajęli:
2. Łukasz Zych (LUKS Partyzant Mal - Bud Targowiska, piłka nożna) - 2477 (1108 + 1369) - gmina Miejsce Piastowe
3. Mateusz Krawczyk (LUKS Partyzant Mal - Bud Targowiska, piłka nożna) - 2444 (720 + 1724) - gmina Miejsce Piastowe

4. Radosław Durał (MTB Rymanów, kolarstwo górskie) - 2320 (228 + 2092) - gmina Iwonicz-Zdrój
5. Kamil Walaszczyk (Resovia Rzeszów, piłka nożna) - 1682 (906 + 776) - gmina Dukla

Po raz kolejny Starosta Krośnieński postanowił uhonorować najlepszych sportowców. Wybór tych zawodników pozostawił Kapitule Plebiscytu, która przyznała aż 5 nagród. Najlepszym sportowcem roku 2010 została Ewelina Marcisz, debiutantka w Pucharze Świata, złota medalistka MP juniorek na 5 km, brązowa medalistka w MP seniorek na 5 km, srebrna medalistka w sprincie juniorek w Szwecji. W imieniu utalentowanej zawodniczki nagrodę odebrali rodzice, ponieważ Ewelina przebywa na MŚ w Oslo.

Kolejni sportowcy wyróżnieni przez Kapitułę:
2. Sławomir Peszko (Lech Poznań/1. FC Koln, piłka nożna) - gmina Jedlicze
3. Kamil Walaszczyk (Resovia Rzeszów, piłka nożna) - gmina Dukla
4. Filip Muszyński (LUKS Burza Rogi, lekkoatletyka) - gmina Miejsce Piastowe
5. Patryk Jakieła (IKN Górnik Iwonicz-Zdrój, biathlon) - gmina Iwonicz-Zdrój

Zwycięzcy oprócz nagród rzeczowych, kwiatów otrzymali statuetki, które wykonał artysta rzeźbiarz Andrzej Samborowski - Zajdel.

Wkrótce fotografie i wywiady.

Źródło: powiat.krosno.pl oraz własne