Nowiny: Ciekawe pojedynki w Krośnie i Targowiskach

• autor: przemo, 2010-08-21 10:17

Bieszczadzkie derby

W najbliższy weekend kibiców III ligi będą najbardziej interesować wydarzenia w regionie krośnieńskim. Stal Sanok podejmuje Karpaty, a po raz pierwszy u siebie w III zagrają piłkarze Partyzanta Targowiska.

- W tamtej rundzie przegraliśmy, w pucharze również, chcemy wreszcie z nimi wygrać – powiedział Tomasz Wacek trener Karpat. Krośnianie na inaugurację wygrali ze Stalą Mielec więc szkoleniowiec nie zamierza zmieniać zwycięskiego składu.

Co z tą kartką
Więcej zmartwień ma Roman Lechoszest, szkoleniowiec Stali. Wciąż pauzuje Kuzicki, kontuzjowany jest Damian Niemczyk, a to będą czołowi zawodnicy Stali w sezonie.

- Prosiliśmy o skrócenie kary, ale jak na razie bezskutecznie – powiedział trener. – Obydwaj świetnie prezentowali się w sparingach, wielka szkoda, że zagramy bez nich, ale bieszczadzkie derby rządzą się swoimi prawami – dodał trener.

W Targowiskach wielkie święto, bo beniaminek zagra pierwszy raz u siebie.

- Trochę boję się presji. Chłopaki mają świadomość jak ważny to pojedynek dla Targowisk, a przyjeżdża do nas kandydat do awansu. Nasz potencjał jest podobny – powiedział Mirosław Kalita trener Partyzanta.

- To miłe, że wymienia się nas w gronie kandydatów do II ligi – mówi szkoleniowiec z Boguchwały Grzegorz Opaliński.

- Niestety nie miałem okazji widzieć Partyzanta przed tym sezonem, mam jednak sporo informacji. W tamtym sezonie widziałem jak grali, ale to już inny zespół – podsumował Opaliński.

Grają o kasę
Przed sezonem z Tarnobrzega dochodziły niepokojące informacje o pustek klubowej kasie Siarki. Finanse klubu są rzeczywiście w fatalnym stanie, ale na inaugurację tarnobrzeżanie rozgromili Wisłę Puławy.

- Może jak będziemy dobrze grali jakiś sponsor o nas usłyszy. Z Wisłą z kolei gra Stal Mielec. Mieleckich trenerów zapewne zainteresują informacje o szykowanych zmianach w składzie. To skutki porażki z Siarką. Na pewno miejsce w bramce straci Stachurski.

Trener Stali też narzeka. - Fryc i Duda wracają z kadry w czwartek w nocy. Nie wiem czy dadzą radę zagrać cały mecz – powiedział Grzegorz Wcisło. W środę kilku piłkarzy z I drużyny grało w meczu rezerw.

- Nie wiem czy cieszyć się z dóch wgoli Góry, czy martwić się liczbą pozostałych sytuacji, które zmarnował – podsumował trener mielczan.

Po raz pierwszy u siebie zagrają też w Przemyślu i w Nowej Sarzynie.

- Wszyscy zdrowi i spragnieni wygranej – powiedział kierownik Poloni Edward Siwarga. Szkoleniowiec Unii wciąż rozpamiętuje pojedynek w Chełmie.

- Tak słabo dawno nie zagraliśmy. Teraz widać jak brakuje nam w obronie Piotra Gacy – powiedział Piotr Brzeziński.

Rywal Stal Poniatowa także legitymuje się zerowym kontem.

ZESTAW POJEDYNKÓW PODKARPACKICH DRUŻYN:

PARTYZANT - IZOLATOR
Sędziuje: Jacek Pawlak (Chełm) Nie zagrają: - ; wiosną: nie grali