Zapowiedź: Avia - Partyzant

• autor: przemo, 2010-08-14 16:41

Już dzisiaj startuje III liga lubelsko-podkarpacka i piłkarze po raz pierwszy wybiegną na trzecioligowe boiska w sezonie 2010/2011. Partyzant MAL-BUD Targowiska zainauguruje rozgrywki jutro wyjazdowym spotkaniem z trzecią drużyną poprzedniego sezonu - Avią Świdnik. I odrazy bardzo trudne zadanie na początek.

Drużyna ze Świdnika w sezonie 2009/2010 w meczach na własnym stadionie zanotowała 5 zwycięstw, 6 remisów i cztery porażki. W rozpoczynającym się sezonie działacze Avii liczą na zajęcie czołowego miejsca. Być może pokuszą  się nawet o wygranie całej ligi.  Kadra świdniczan nieco zmieniła się w porównaniu do poprzedniego sezonu. Drużynę opuściło parę doświadczonych zawodników. Najbardziej przemeblowana została formacja defensywna. II linia, oprócz straty Sebastiana Orzędowskiego, nie została poważniej osłabiona.

Dla Partyzanta to wyjątkowe spotkanie. Po raz pierwszy w historii nasza drużyna zagra w III lidze. Natomiast w meczu o punkty zadebiutują nowi pozyskani zawodnicy. Zabraknie jedynie Stiepana Matsko, który do usług trenera dostępny będzie w kolejnym spotkaniu na własnym stadionie z Izolatorem Boguchwała.

W wielu przedsezonowych ocenach to właśnie Avia stawiana jest jako jeden z faworytów rozgrywek. Mamy nadzieję że i nasza drużyna może pokrzyżować plany głównym faworytom i zamieszać w ligowej tabeli.

Kibicom nie pozostaje zatem nic innego jak zjawić się w niedzielę na stadionie w Świdniku z nadzieją, że Partyzant na dobre usadowi się wśród trzecioligowych zespołów i dostarczać będzie niezapomnianych przeżyć sportowych.

AVIA ŚWIDNIK - PARTYZANT MAL-BUD TARGOWISKA

Niedziela, 15 sierpnia 2010 r. godzina 17:00