Logowanie

Aktualności

Pewne zwycięstwo z Orłem Bażanówka

• autor: przemo, 2019-02-09 00:13

W piątkowym trzecim sparingu w przerwie zimowej zawodnicy Partyzanta odnieśli pierwsze zwycięstwo. „Zielono-czerwoni” pewnie pokonali bowiem Orła Bażanówkę 4:1. Nasza drużyna grała w tym meczu po raz pierwszy w nowym ustawieniu 1-3-5-2, które testował trener Wojciech Kogut. Pierwsza połowa spotkania to prawdziwa dominacja naszej drużyny, która raz po raz poważnie zagrażała bramce rywala. Pierwszą dobrą okazję na zdobycie bramki miał Robert Kozubal, ale jego strzał wylądował na słupku. Kolejną super szansę zmarnował Konrad Kubal, który trafił wprost w bramkarza. Następnie z rzutu wolnego groźnie uderzał Marcin Borowczyk, ale dobrą interwencją popisał się Szymon Pielech parując uderzenie na rzut rożny. W 22 minucie piłka po raz pierwszy znalazła się w siatce Orła. Strzał Radosława Macnara odbił się po raz kolejny od słupka, ale dobitka Kozubala była już skuteczna i Partyzant wyszedł na prowadzenie. Chwilę później w zamieszaniu podbramkowym do siatki trafił Kamil Chmielowski, ale gol nie został uznany z powodu rzekomego spalonego. Kilka chwil przed końcem pierwszych 45 minut Marcin Borowczyk skutecznie zakończył niezłą akcję naszej drużyny i do przerwy targowiszczanie prowadzili różnicą dwóch trafień. Goście jedyny celny strzał w pierwszej części meczu oddali w ostatniej akcji po rzucie rożnym.

Druga odsłona w wykonaniu Partyzanta nie była już tak dobra jak pierwsza, jednak z pewnością wpływ na to miały częste zmiany, które w meczach kontrolnych są codziennością. Nie mniej jednak w dalszym ciągu to nasza drużyna prowadziła grę i próbowała tworzyć kolejne okazje na podwyższenie wyniku. Dobrze w bramce Orła spisywał się jednak Pielech. Rywale co raz częściej zapędzali się w nasze pole karne i po jednej z akcji do niezłej pozycji doszedł Fabian Pańko, który mocnym strzałem przy słupku pokonał Huberta Niemca. Tym golem zawodnicy Orła tylko podrażnili Partyzanta, który od razu ruszył do ataku. Na efekty nie trzeba było długo czekać bo już 3 minuty później pięknym trafieniem zza szesnastki w długi róg popisał się Krystian Szubrycht i znów było dwie bramki różnicy. Rywala chwilę później dobił Radek Macnar kąśliwym uderzeniem z kilkunastu metrów.

Partyzant MAL-BUD1 Targowiska - Orzeł Bażanówka 4:1 (2:0)

1-0 Robert Kozubal (22)
2-0 Marcin Borowczyk (42)
2-1 Fabian Pańko (74)
3-1 Krystian Szubrycht (77)
4-1 Radosław Macnar (80)

Partyzant: Hubert Niemiec - Bartłomiej Wilk, Kamil Chmielowski, Bartosz Szelc - Konrad Kubal, Dominik Kielar, Krzysztof Sieniawski, Marcin Borowczyk, Krystian Szubrycht - Radosław Macnar, Robert Kozubal oraz Maciej Pernal, Michał Pelczar, Mateusz Penar, Wojciech Haznar, Paweł Frydrych, Miłosz Babczyński.