Logowanie

Aktualności

Tylko remis Partyzanta na zakończenie rundy

• autor: przemo, 2018-11-12 15:23

Niestety „zielono-czerwoni” nie zakończyli rundy jesiennej sezonu 2018/2019 z kompletem zwycięstw. W sobotnim ostatnim meczu na jesień piłkarze Partyzanta MAL-BUD1 Targowiska tylko zremisowali z Iwonką Iwonicz 1:1. Mamy wrażenie, że nasza drużyna zlekceważyła rywala i dość pewna siebie podeszła do tego meczu. W 12 minucie indywidualną akcję przeprowadził Krystian Farbaniec i pięknym strzałem w długi róg dał prowadzenie swojej drużynie. Trzeba przyznać, że ostatnie trzy bramki stracone na pięć wszystkich przez nas zespół to ślicznej urody trafienia rywali. Partyzant nie zamierzał rozpamiętywać i starał się doprowadzić do wyrównania. Najpierw w ładnym stylu strzał Roberta Kozubala wybronił Grzegorz Kielar, ale w ostatniej minucie pierwszej połowy musiał wyciągać piłkę z siatki po precyzyjnym uderzenie tuż przy krótkim słupku Konrada Kubala. Dla tego zawodnika to siódme trafienie w obecnym sezonie. Do przerwy Partyzant po słabej pierwszej połowie remisował zatem z Iwonką. W drugich 45 minutach gra targowiszczan była nieco lepsza. Trzykrotnie strzałem głową po stałych fragmentach bramkarza rywala próbował pokonać Kamil Chmielowski, ale dwukrotnie na posterunku był Kielar, natomiast raz futbolówka trafiła w poprzeczkę. Między czasie gospodarze domagali się odgwizdania rzutu karnego za zagranie piłki ręką w polu karnym Maćka Pernala. Gwizdek sędziego Komańskiego, który tego dnia mylił się w obie strony w tym przypadku jednak milczał. Miejscowi mieli również swoją super szansę na objęcie ponownego prowadzenia, ale z bliskiej odległości piłkę ponad poprzeczką przeniósł bodajże Konrad Bołd. W końcówce gra toczyła się głównie na połowie Iwonki, nasza drużyna atakowała jednak cały czas czegoś brakowało w poczynaniach ofensywnych i mecz zakończył się rozczarowującym wynikiem dla targowiszczan. Mamy także mieszane uczucia by stwierdzić czy Partyzant zasłużył w tym meczu na zwycięstwo. Szkoda, bo podopieczni trenera Wojciecha Koguta mieli ogromną chrapkę na komplet piętnastu zwycięstw, ale i tak wielkie słowa uznania należą się wszystkim którzy przyczynili się do osiągnięcia tego wspaniałego osiągnięcia jakim bez wątpienia jest mistrzostwo rundy jesiennej z przewagą 13(!) punktów nad drugą w tabeli Kotwicą Korczyna!

Iwonka Iwonicz - Partyzant MAL-BUD1 Targowiska 1:1 (1:1)

1-0 Krystian Farbaniec (12)
1-1 Konrad Kubal (45)

Iwonka: Grzegorz Kielar - Hubert Krupa (46. Bartłomiej Rogowski), Łukasz Łuszcz, Tomasz Wacek, Tomasz Kolasiński - Maciej Penar, Piotr Wołczański, Krystian Farbaniec, Tymoteusz Kochanik, Konrad Bołd (83. Jakub Satur) - Kamil Wais (65. Bartłomiej Zarzycki).

Partyzant: Hubert Niemiec - Dawid Kamola, Kamil Chmielowski, Bartłomiej Wilk, Mateusz Penar - Maciej Pernal (57. Krystian Szubrycht), Dominik Kielar, Karol Dobrzański (75. Wojciech Haznar), Marcin Borowczyk, Konrad Kubal - Robert Kozubal (83. Bartosz Subik).

Sędziował: Rafał Komański (Sanok).
Żółte kartki: Łukasz Łuszcz, Tomasz Kolasiński, Maciej Penar - Marcin Borowczyk, Bartosz Subik.