Zapowiedź meczu z OKS Markiewicza Krosno

• autor: przemo, 2018-10-12 10:18

W niedzielę o godzinie 15:30 na stadionie w Krośnie przy ul. Bursaki dojdzie do bardzo ciekawie zapowiadającego się spotkania. W hicie 11 kolejki krośnieńskiej klasy okręgowej drużyna Partyzanta MAL-BUD1 Targowiska zagra z OKS Markiewicza Krosno. Obie ekipy w bieżącej kampanii spisują się znakomicie więc emocji z pewnością nie zabraknie. W ekipie z Krosna występuje kilku byłych zawodników Partyzanta co sprawia, że spotkanie będzie miało dodatkowy smaczek.

Drużyna Markiewicza w poprzednim sezonie była średniakiem ligi i na zakończenie sezonu zajęła dziesiąte miejsce w tabeli. W bieżących rozgrywkach podopieczni grającego trenera Marcina Żywca, który w przerwie letniej zastąpił na tym stanowisku Pawła Jędrzejczyka  spisują się jednak zgoła odmiennie i są jednym z rewelacji ligi. W dotychczas rozegranych dziesięciu meczach krośnianie zdobyli 23 punkty na co złożyło się siedem zwycięstw, dwa remisy z Bieszczadami Ustrzyki Dolne i Kotwicą Korczyna oraz jedna dość wysoka porażka w Jaśle. Warto dodać, że w całym poprzednim sezonie rywale zdobyli 38 „oczek”, a przed nami dopiero jedenastka seria gier. W meczach z udziałem Osiedlowego Klubu Sportowego pada bardzo mało bramek. Na uwagę zasługuje na pewno świetna gra obronna na czele m.in. z Pawłem Jarząbem i bardzo dobrze spisującym się w tym sezonie byłym bramkarzem Partyzanta Olehem Vikhotem, ale statystyka strzelonych bramek już tak imponująca nie jest (13 goli). Nie mniej jednak drużyna Markiewicza w porównaniu do minionego sezonu poczyniła spory progres co z pewnością zadowala wszystkich związanych z klubem. OKS w ostatniej kolejce pokonał na wyjeździe Naftę Jedlicze po bramce Grzegorza Kolbusza, który z pięcioma golami jest najskuteczniejszym strzelcem rywala.

Progres i to nie mały zanotowali także „zielono-czerwoni”, którzy pod wodzą Wojciecha Koguta tworzą piękną serię dziesięciu zwycięstw w lidze w tym sezonie, a biorąc pod uwagę jeszcze końcówkę minionego sezonu to zwycięstwo z Ostoją było dwunastym z rzędu. Ostatni raz taką serię Partyzant miał w sezonie 2008/2009 kiedy to świętował historyczny awans do IV ligi. Marzy nam się wszystkim także zwycięstwo w niedzielnym starciu, ale łatwo jednak nie będzie. Przede wszystkim targowiszczanie muszą zagrać z większym zaangażowaniem i koncentracją niż w meczu z Ostoją, bo mecz sam się nie wygra. Wiadomo, że mając na swoim koncie komplet 30 punktów można czuć się trochę swobodniej, ale nikt za darmo punktów naszej drużynie oddawał nie będzie. Skoro piszemy o świetnej grze obronnej OKS-u to co powiedzieć o defensywie Partyzanta, która goli straconych ma jeszcze mniej, bo zaledwie dwa. Do tego „partyzanci” zdobywają dużo więcej bramek i dlatego też są zasłużonym liderem rozgrywek. W niedzielę jednak statystyki te nie będą miały większego znaczenia, liczyć się będzie dyspozycja dnia.

W poprzednim sezonie Partyzant dwukrotnie pokonał Markiewicza, najpierw na własnym stadionie 2:0 po bramkach Roberta Kozubala i Konrada Kubala, natomiast w rundzie rewanżowej skromie 1:0 również po trafieniu Kozubala. Liczymy że po słabszym meczu z Ostoją piłkarze Partyzanta rozegrają dobre zawody i wywiozą z trudnego terenu komplet punktów na który ich zdecydowanie stać. Sędzią głównym meczu będzie Kamil Dobosz, a na liniach towarzyszyć mu będą Marcin Irzyk i Michał Pilszak z okręgu Brzozów. Zapraszamy wszystkich sympatyków naszej drużyny i piłki nożnej do Krosna.

...