Partyzant nie zachwycił, ale wygrał z Ostoją!

• autor: przemo, 2018-10-08 17:13

10 meczów, 10 zwycięstw, 30 punktów! Takim oto dorobkiem może pochwalić się drużyna Partyzanta MAL-BUD1 Targowiska w sezonie 2018/2019. Tym razem wygrana „zielono-czerwonym” nie przyszła jednak łatwo, Ostoja postawiła się naszej drużynie, która tego dnia nie była najlepiej dysponowana. Pierwsza połowa w wykonaniu Partyzanta była bardzo słaba, pomimo tego nasi zawodnicy zdołali przeprowadzić skuteczną akcję i za sprawą Krystiana Szubrychta w 33 minucie objęli prowadzenie w meczu. Pomocnik naszej drużyny technicznych strzałem w długi róg z kilkunastu metrów zdobył swojego trzeciego gola w sezonie. Ostoja również szukała swoich szans, ale kilka groźnych strzałów minęło bramkę targowiszczan bądź na posterunku był Hubert Niemiec. W drugiej części gry Konrad Kubal dwukrotnie próbował pokonać bramkarza Ostoi, ale najpierw w dogodnej sytuacji piłka minimalnie minęła bramkę, natomiast za drugim razem strzał zmierzający tuż pod poprzeczkę w bardzo dobry stylu obronił Tomasz Gustek. Co nie udało się wcześniej, powiodło się w 87 minucie meczu. Krystian Szubrycht prostopadłym zagraniem uruchomił Kubala, który tym razem zachował „zimą krew” i strzałem w długi róg nie dał szans Gustkowi. Po tym trafieniu piłkarzom Partyzanta wydawało się, że jest już po meczu, a tu w doliczonym czasie po jednej z wrzutek i zamieszaniu podbramkowym Huberta Niemca pokonał „na raty” Dominik Kowalski. Podobnie jak w Jedliczu byliśmy świadkami bardzo nerwowej końcówki, jednak na nasze szczęście wynik już nie uległ zmianie i dziesiąta z rzędu wygrana w lidze stała się faktem. Honorowa bramka dla Ostoi była dopiero drugą straconą przez nasz zespół w obecnym sezonie i pierwszą od blisko… 755 minut (ponad 8 pełnych meczów) co jest świetnym osiągnięciem!

Partyzant MAL-BUD1 Targowiska - Ostoja Kołaczyce 2:1 (1:0)

1-0 Krystian Szubrycht (34)
2-0 Konrad Kubal (87)
2-1 Dominik Kowalski (90+1)

Partyzant: Hubert Niemiec - Wojciech Haznar, Kamil Chmielowski, Bartłomiej Wilk, Michał Pelczar (73. Mateusz Penar) - Krzysztof Sieniawski, Dominik Kielar (86. Dawid Kamola), Maciej Pernal (53. Karol Dobrzański), Marcin Borowczyk (80. Bartosz Subik), Krystian Szubrycht (90. Miłosz Babczyński) - Konrad Kubal (90 Paweł Frydrych).

Ostoja: Tomasz Gustek - Mikołaj Jelec, Wojciech Kaleta, Patryk Wiejowski, Tomasz Kotulak (46. Adrian Kędzior), Szymon Grzesiak, Michał Śliż, Bartosz Niklewicz, Sławomir Wojdyła (85. Sebastian Kobak), Rafał Kurcz (85. Dominik Kowalski), Mateusz Juszkiewicz.

Sędziował: Piotr Frankowicz (Krosno).
Żółte kartki: ?.
Widzów: 100.