Zapowiedź meczu z Ostoją Kołaczyce

• autor: przemo, 2018-10-04 22:39

Przed świetnie spisującymi się w bieżących rozgrywkach piłkarzami Partyzanta MAL-BUD1 Targowiska kolejna szansa na powiększenie imponującego dorobku punktowego. W sobotę podopieczni trenera Wojciecha Koguta w ramach 10 kolejki krośnieńskiej „okręgówki” gościć będą drużynę Ostoi Kołaczyce, dla których obecny sezon jest drugim z rzędu po awansie z klasy A. W minionym sezonie Ostoja praktycznie do samego końca walczyła o utrzymanie w lidze i na zakończenie rozgrywek zajęła 13 miejsce, a więc ostatnie bezpieczne, które pozwoliło na pozostanie w gronie V-ligowców. Ten sezon również podopieczni trenera Adama Iwanickiego rozpoczęli źle bo od trzech wyjazdowych porażek, jednak potem było już zdecydowanie lepiej. Pięć kolejnych zwycięstw i remis w ostatnim spotkaniu ze Startem Rymanów sprawiły, że po dziewięciu rozegranych kolejkach goście zajmują obecnie wysokie czwarte miejsce mają na swoim koncie 16 punktów, co jest pewnym rodzajem zaskoczeniem. Czeka nas więc pojedynek drużyn, którą są obecnie „na fali” w związku z tym spodziewać możemy się niezłego meczu. Terminarz tak ułożył się dla rywala, że sobotnie starcie w Targowiskach będzie dla Ostoi siódmym już meczem wyjazdowym. Partyzant po zwycięstwie w Jedliczu ma wciąż siedem punktów przewagi nad Markiewicza Krosno z którym zmierzy się w następnej kolejce spotkań. Najpierw jednak trzeba zrobić wszystko by pokonać Ostoję i tym samym zakończyć serię sześciu meczów bez porażki gości. W sobotnim spotkaniu nie zagra najskuteczniejszy w naszej drużynie, zdobywca 6 goli Robert Kozubal, a pod znakiem zapytania stoi występ drugiego najlepszego strzelca Konrada Kubala. Niewątpliwie brak obu kluczowych ofensywnych zawodników byłby ogromną stratą Partyzanta. W ubiegłym sezonie „partyzanci” dwukrotnie pokonali rywala najpierw w delegacji 3:0, natomiast w maju tego roku na własnym stadionie 2:0. Mamy dużą nadzieję, że w sobotę będzie podobnie i Partyzant cieszył się będzie z dziesiątej z rzędu wygranej w sezonie. Spotkanie poprowadzi trójka sędziów z okręgu Krosno. Jako główny Piotr Frankowicz, natomiast na liniach pomagać mu będą Przemysław Gancarz i Patryk Fic. Start zawodów o godzinie 15:30.