Logowanie

Aktualności

Porażka ze świeżo upieczonym IV-ligowcem

• autor: przemo, 2018-06-11 14:16

We wczorajszym hicie 28 serii spotkań piłkarze Partyzanta MAL-BUD1 Targowiska przegrali na wyjeździe z Przełomem Besko 3:1. Już przed meczem wiadomo było, że spotkanie będzie bardzo trudne. W ekipie „zielono-czerwonych” panuje szpital i z powodu kontuzji nie zagrali Kamil Chmielowski, Michał Pelczar, Maciej Pernal, Robert Kozubal i rzecz jasna Paweł Tomkiewicz, którego czeka dłuższa przerwa w grze. Od samego początku meczu to gospodarze byli drużyną lepszą i często nacierali na bramkę Huberta Niemca. Po jednym z wielu stałych fragmentów gry Wojciech Pasternak strzałem głową dał prowadzenie swojej drużynie. Od czasu do czasu targowiszczanie próbowali się odgryzać i po ładnej zespołowej akcji Konrad Kubal doprowadził do wyrównania po świetnym dograniu Jakuba Jurczaka. W pierwszej połowie dwukrotnie słupek uratował naszą ekipę przed utratą bramki. Drugą część meczu podopieczni trenera Dariusza Solińskiego rozpoczęli bardzo kiepsko bo już w pierwszej akcji Bartosz Miklaszewski na raty pokonał Niemca i Przełom znów prowadził. W kolejnych minutach mecz się wyrównał i młodzi zawodnicy Partyzanta dążyli do wyrównania. Po jednej z akcji ewidentnie w polu karnym rywala faulowany był Kubal, jednak nie wiadomo czego gwizdek sędziego milczał… Bardzo dobrze sędziujący w pierwszej połowie arbiter z Dębicy w drugiej odsłonie całkowicie się zagubił. Następnie po jednej z wrzutek Paweł Szpiech wpakował się całym impetem w plecy Karola Dobrzańskiego i Tomasz Sujdak tym razem bez wahania wskazał na „wapno”. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Konrad Kubal i niestety przeniósł piłkę nad poprzeczką. Dwukrotnie pokonać Szpiecha próbował jeszcze Krystian Szubrycht, ale za pierwszym razem dobrze interweniował bramkarz natomiast za drugim „Krycha” nie trafił w światło bramki. Ten sam zawodnik w jednej akcji wyręczył także Niemca wybijając piłkę z linii bramkowej. Tuż przed końcem meczu nie mający już nic do stracenia piłkarze Partyzanta atakowali większą ilością graczy i wykorzystali to miejscowi, a dokładniej Konrad Kijowski, który strzałem z lewej nogi ustalił wynik spotkania. Tym samym czwarta porażka na wiosnę stała się faktem, po meczu targowiszczanie czuli pewny niedosyt. Gospodarze wygraną przypieczętowali awans do IV ligi podkarpackiej, czego im serdecznie gratulujemy, a my skupiamy się na dwóch ostatnich meczach i walce o wicemistrzostwo rozgrywek.

Przełom Besko - Partyzant MAL-BUD1 Targowiska 3:1 (1:1)

1-0 Wojciech Pasternak (25)
1-1 Konrad Kubal (33)
2-1 Bartosz Miklaszewski (46)
3-1 Konrad Kijowski (88)

Przełom: Paweł Szpiech - Tomasz Kapłon, Adam Osiniak, Wojciech Pasternak, Jakub Szczęsny, Dominik Zajączkowski (81. Fabian Winnicki), Konrad Kijowski, Maciej Kuzicki (70. Mateusz Kolanko), Paweł Mogilany, Bartosz Miklaszewski (65. Kamil Kielar), Jakub Szybka.

Partyzant: Hubert Niemiec - Wojciech Haznar, Krzysztof Sieniawski, Mateusz Penar, Dawid Kamola - Krystian Szubrycht, Kacper Latkiewicz, Jakub Stodolak, Jakub Jurczak - Karol Dobrzański (89. Emil Frydrych), Konrad Kubal.

Sędziował: Tomasz Sujdak (Dębica).
Żółte kartki: Paweł Szpiech - Wojciech Haznar.