Logowanie

Aktualności

Dwie bramki Konrada Kubala i zwycięstwo z Ostoją

• autor: przemo, 2018-05-29 23:16

W sobotę piłkarze Partyzanta MAL-BUD1 Targowiska zrehabilitowali się za porażkę w Dukli i pokonali na własnym stadionie Ostoję Kołaczyce 2:0. Borykający się z dużymi problemami kadrowymi „zielono-czerwoni” już do przerwy prowadzili dwoma golami, a na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Konrad Kubal. Najpierw w polu karnym celowo piłkę ręką zagrał jeden z zawodników gości i sędzią bez wahania wskazał na jedenasty metr. Wprawdzie strzał naszego zawodnika wyczuł Tomasz Gustek i sparował futbolówkę na poprzeczkę, ale przy dobitce był już bezradny. Niedługo potem po ładnej akcji i prostopadłym zagraniu Kamila Chmielowskiego, Kubal wyszedł na czystą pozycję i podwyższył prowadzenie Partyzanta. Ostoja również miała swoje dobre szansę na zdobycie gola, ale bardzo dobrze w bramce spisywał się Hubert Niemiec. Zaraz na początku drugiej połowy świetną okazję na zamknięcie meczu miał Krystian Szubrycht, ale w sytuacji sam na sam trafił wprost w bramkarza. Przyjezdni nie poddawali się i również szukali okazji bramkowych, ale zdecydowanie najlepiej wychodziło im ciągłe gadanie i nieuzasadnione pretensje do sędziego za co w konsekwencji zostali ukarani aż siedmioma żółtymi kartkami. W Partyzancie pierwszy raz od pierwszych minut wystąpił junior Paweł Frydrych, który pokazał się z niezłej strony. Dzięki wygranej i porażce Kotwicy Korczyna z naszym najbliższym rywalem Iskrą Przysietnica targowiszczanie ponownie wskoczyli na pozycję wicelidera tabeli, tracąc do Przełomu Besko sześć punktów. Mecz w Przysietnicy już w najbliższy czwartek w święto Bożego Ciała o godzinie 16:30.

Partyzant MAL-BUD1 Targowiska - Ostoja Kołaczyce 2:0 (2:0)

1-0 Konrad Kubal (29)
2-0 Konrad Kubal (36)

Partyzant: Hubert Niemiec - Wojciech Haznar, Kamil Chmielowski, Krzysztof Sieniawski, Mateusz Penar - Krystian Szubrycht, Kacper Latkiewicz, Jakub Stodolak, Paweł Frydrych (74. Miłosz Babczyński), Karol Dobrzański - Konrad Kubal.

Ostoja: Tomasz Gustek - Wojciech Kaleta, Michał Kaleta, Bartosz Niklewicz, Szymon Grzesiak (70. Tomasz Kotulak), Jakub Podgórski, Mateusz Krajewski, Rafał Kurcz (70. Michał Śliż), Rafał Grzesiak, Sławomir Wojdyła, Mateusz Juszkiewicz.

Sędziował: Piotr Garbiński (Brzozów).
Żółte kartki: Krzysztof Sieniawski - Mateusz Juszkiewicz, Jakub Podgórski, Tomasz Gustek, Wojciech Kaleta, Tomasz Kotulak, Sławomir Wołdyła.
Czerwona kartka: Wojciech Kaleta (88. druga żółta).