Bezbramkowy remis z Kotwicą po świetnym widowisku

• autor: przemo, 2016-09-12 15:09

Świetne widowisko obejrzeli licznie zgromadzeni kibice na wczorajszym meczu w Korczynie. Partyzant MAL-BUD1 Targowiska bezbramkowo zremisował z tamtejszą Kotwicą, jednak pomimo braku goli spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie, a pod obiema bramkami gorąco było praktycznie co chwilę. W pierwszej połowie najbliżsi zdobycia bramki po stronie miejscowych byli Marcel Drozd i Dawid Zych, ale w obu przypadkach piłka zatrzymała się na słupku bramki Huberta Niemca. Z kolei Partyzant największe zagrożenie stwarzał po prawej stronie boiska. Najpierw strzał Konrada Kubala praktycznie z linii bramkowej wybił Tomasz Janusz, a chwilę później minimalnie pomylił się Wojciech Haznar, uderzając obok słupka. Po przerwie emocje były jeszcze większe, obie drużyny chciały przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść jednak bramki tego dnia były jak zaczarowane, bądź też dobrymi interwencjami popisywali się bramkarze. Wprawdzie futbolówka raz po stałym fragmencie znalazła się w siatce Partyzanta, ale sędzia spotkania gola miejscowym nie uznał odgwizdując faul na Niemcu. To podrażniło miejscowych, a swoje dobre okazje mieli między czasie zmarnowali Dominik Lenart, Konrad Kubal i Robert Rachwał. W końcówce spotkania świetną okazję zmarnował Marcel Drozd, który w sytuacji sam na sam trafił wprost w Niemca, natomiast w doliczonym czasie gry wyczyn rywala skopiował Robert Kozubal. Na koniec pięknym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się jeszcze Robert Rachwał, ale ładną paradą popisał się Przemysław Mularz i mecz zakończył się podziałem punktów. Po spotkaniu w obu ekipach pozostał spory niedosyt, nie obyło się także bez kontrowersyjnych decyzji sędziego Dawida Zająca z Dębicy, który nie uznał gola Kotwicy i nie podyktował rzutu karnego dla „zielono-czerwonych” za zagranie piłki ręką jednego z rywali.

Kotwica Korczyna - Partyzant MAL-BUD1 Targowiska 0:0

Kotwica: Przemysław Mularz - Dawid Lenart, Tomasz Janusz, Łukasz Zych, Tomasz Kolasiński - Dawid Zych (85. Maciej Abratowski), Konrad Urbanek, Marcel Drozd, Dawid Cieplik (70. Grzegorz Puk), Marcin Balawajder - Konrad Słowik (60. Sławomir Jurczak).

Partyzant: Hubert Niemiec - Wojciech Haznar (73. Łukasz Leś), Kamil Chmielowski, Paweł Tomkiewicz, Mateusz Penar - Konrad Kubal, Łukasz Wilk, Jakub Stodolak (77. Karol Dobrzański), Robert Rachwał, Dominik Lenart (58. Maciej Pernal) - Robert Kozubal.

Sędziował: Dawid Zając (Dębica).
Żółte kartki: Konrad Urbanek, Tomasz Kolasiński - Kamil Chmielowski.
Widzów: 400.

Galeria z meczu