Logowanie

Aktualności

Partyzant pokonał Przełęcz w okręgowym Pucharze Polski

• autor: przemo, 2016-09-08 23:29

Wczoraj piłkarze Partyzanta MAL-BUD1 Targowiska w nieco rezerwowym składzie zapewnili sobie udział w ćwierćfinale okręgowego Pucharu Polski wygrywając w Dukli z miejscową Przełęczą 2:0. Pierwsza połowa spotkania to przysłowiowe piłkarskie „szachy”, w której żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć  sobie dogodnej sytuacji nie zdobycia bramki. Druga cześć meczu znakomicie zaczęła się dla naszej drużyny. W 48 minucie Dawid Kamola w ładnym stylu wymanewrował w polu karnym jednego z obrońców gospodarzy i strzałem przy krótkim słupku pokonał Krzysztofa Wojtowicza. Od 55 minuty Partyzant grał z przewagą jednego zawodnika, bowiem trener Przełęczy Sławomir Walczak w przerwie wpuścił na boisko wszystkich swoich rezerwowych zawodników, a w drugiej połowie kontuzji doznał Kamil Pęcak. Od tego momentu przewaga targowiszczan była duża, jednak brak skuteczności spowodował, że do samego końca meczu utrzymywało się tylko jednobramkowe prowadzenie Partyzanta. W 80 minucie Łukasz Porcek za niesportowe zachowanie wyleciał z boiska i Przełęcz musiała kończyć ten mecz w dziewiątkę. „Zielono-czerwoni” rywala dobili dopiero w doliczonym czasie gry za sprawą Roberta Kozubala i w 1/4 finału 21 września zmierzą się z III-ligowymi Karpatami Krosno.

Przełęcz Dukla - Partyzant MAL-BUD1 Targowiska 0:2 (0:0)

0-1 Dawid Kamola (48)
0-2 Robert Kozubal (90)

Przełęcz: Krzysztof Wojtowicz - Grzegorz Mormol, Mateusz Gorzenik, Patryk Zima, Patryk Drobek (46. Marek Zięba) - Marcin Korzec, Bartosz Sereda, Paweł Mielech (46. Kamil Kowalski), Patryk Krzywda (46. Kamil Pęcak), Marcin Lenik - Krystian Frączek (46. Łukasz Porcek).

Partyzant: Hubert Niemiec - Wojciech Haznar (46. Mateusz Penar), Kamil Chmielowski, Paweł Tomkiewicz, Łukasz Leś - Mateusz Aszlar (60. Konrad Kubal), Łukasz Wilk, Dawid Kamola (80. Maciej Pernal), Kacper Latkiewicz (72. Karol Dobrzański), Dominik Lenart (68. Jakub Stodolak) - Robert Kozubal.

Sędziował: Piotr Garbiński (Brzozów).
Żółte kartki: Patryk Zima, Mateusz Gorzenik - Kamil Chmielowski.
Czerwone kartki: Mateusz Fornal (74. niesportowe zachowanie - na ławce), Łukasz Porcek (80. niesportowe zachowanie).
Widzów: 150.

Wszystkie wyniki III rundy okręgowego Pucharu Polski i pary ćwierćfinałów prezentujemy w rozwinięciu newsa.