LKS Głowienka - Partyzant MAL-BUD1 Targowiska

• autor: przemo, 2012-09-27 21:55

Nietypowo, bo w sobotę (29.09) o godzinie 11:00 piłkarze Partyzanta MAL-BUD1 Targowiska powalczą o kolejne ligowe punkty. Rywalem „zielono-czerwonych” w derbach Gminy Miejsce Piastowe będzie drużyna LKS-u Głowienka. Na przeciw siebie staną zespoły, które zajmują aktualnie dwa pierwsze miejsca w tabeli, tak więc śmiało można stwierdzić, że sobotni pojedynek będzie także zdecydowanym hitem 10 kolejki krośnieńskiej klasy okręgowej. Spotkanie to odbędzie się na stadionie w Miejscu Piastowym, bowiem właśnie tam swoje mecze w roli gospodarza rozgrywa nasz najbliższy rywal.

Drużyna prowadzona przez byłego trenera Partyzanta, Andrzeja Białego sezon rozpoczęła w imponującym stylu. W pierwszych pięciu spotkaniach beniaminek z Głowienki zdobył komplet punktów, co zdziwiło chyba samych zawodników i trenera tej drużyny, jednak później było już tylko gorzej. Zero punktów, dwie strzelone bramki i dziewięć straconych - to dorobek w ostatnich trzech meczach naszego najbliższego rywala, który jeszcze dzisiaj rano z 15 „oczkami” na swoim koncie zajmował 3 pozycję w tabeli. Jednak przy odrobienie szczęścia i walkowerze za ostatni przegrany mecz z Leśnikiem Baligród drużyna ta wskoczyła na pierwsze miejsce wyprzedzając naszą ekipę o jeden punkt. Najskuteczniejszym strzelcem Głowienki jest zdobywca 3 goli Wojciech Biały, były gracz naszej drużyny. Warto dodać również, że w bramce rywala występuje także inny były „partyzant” - Tomasz Biały.

Targowiszczanie w ostatnich dwóch meczach z Kotwicą i Bieszczadami zdobyli zaledwie jeden punkt, dlatego cel na sobotnie spotkanie może być tylko jeden - zwycięstwo! Krytykowani po ostatnich występach piłkarze Partyzanta z pewnością będą chcieli powrócić na ścieżkę zwycięstw zaczynając już od pokonania zespołu z Głowienki. Do składu wracają nieobecni ostatnio Kamil Płonka, Maciej Jurczak i Gabriel Nowak. W związku z tym trener Mateusz Ostrowski będzie miał do dyspozycji wszystkich zawodników. W drużynie „gospodarzy” zabraknie natomiast pauzującego za czerwoną kartkę Tomasza Kolasińskiego. Ostatni raz z LKS-em Głowienka nasza drużyna mierzyła się w sezonie 2005/2006 (klasa „A”), wówczas na wyjeździe wygraliśmy 2:0, natomiast przed własną publicznością ulegliśmy rywalom 1:0.

Sędzią głównym tego spotkanie będzie Maciej Mazur, a na liniach pomagać mu będą Wojciech Geldner i Robert Gurbacz. Zapraszamy wszystkich sympatyków Partyzanta do Miejsca Piastowego, bardzo bliska odległość między miejscowościami powinna sprawić, że na trybunach zasiądzie spora ilość kibiców z Targowisk. Emocji na pewno nie zabraknie!