Irek czwarty!

• autor: przemo, 2010-02-20 10:05

Ireneusz Zarzyka zajął wysokie 4 miejsce w plebiscycie na najpopularniejszego sportowca powiatu krośnieńskiego w 2009 roku wybrany głosami Czytelników “Nowego Podkarpacia”. Zwyciężył Paweł Zima, biegacz KKB MOSiR Krosno. Wśród trenerów zwyciężył szkoleniowiec piłkarzy Kotwica Korczyna Robert Gorzynik, a wśród działaczy - Franciszek Pelczar, mecenas odrzykońskiego sportu. Laureatów poznaliśmy 11 lutego podczas uroczystej gali w Domu Kultury w Odrzykoniu.

Rozmowa z Ireneuszem Zarzyką, piłkarzem Partyzanta Mal-Bud Targowiska:

Zagrać w trzeciej lidze

- To był dla pana bardzo udany miniony rok, w którym został Pan królem strzelców w V lidze, awansował z Partyzantem, a na półmetku obecnego sezonu przewodzi Pan najlepszym snajperom w IV lidze podkarpackiej.
- Nie ukrywam, że chcę zdobyć tytuł króla strzelców IV ligi i awansować do trzeciej.
- Cel poważny, ale chyba realny?
- Tak, chcemy awansować. Może nam się to uda.
- Gdyby Pan porównał IV ligę sprzed reformy rozgrywek i obecną to jakie wrażenia?
- Poziom jest wyrównany. Na pewno poprzeczka jest podniesiona wyżej niż w V lidze.
- W Partyzancie znów się Pan pozytywnie odnalazł. Nie tylko jest Pan królem pola karnego, ale też walczy, kreuje grę.
- Po to jestem, żeby zdobywać bramki. Cieszę się z tego. Dużo goli zdobyłem dzięki kolegom. Bez nich byłoby to niemożliwe. Mam zdrowie, to jeszcze gram. Najważniejsze, żeby nie nabawić się kontuzji.
- Partyzant zagra w III lidze?
- Myślę, że na pewno. Wcześniej czy później to się stanie.
- Mówił mi Pan przed kilkoma laty, że chciałby kiedyś zagrać w jednej drużynie ze swoim synem. Spełnią się marzenia?
- Myślę, że tak. W tym roku będę chciał go dać do szkółki piłkarskiej. Igor skończy 5 lat. Mam nadzieję, że spełnią się marzenia.
- Jak Pan odebrał miejsce w plebiscycie?
- Jestem bardzo zaskoczony. Cieszę się z czwartego miejsca. To miłe. Dziękuję drużynie, trenerowi i sponsorowi, bo to dzięki niemu wszystko prosperuje w klubie.
- A marzenia na ten rok?
- Bardzo chciałbym zagrać w trzeciej lidze.

Zdjęcie Laureatów IX Plebiscytu na Najpopularniejszych Sportowców, Trenerów i Działaczy Powiatu Krośnieńskiego w 2009 roku w rozwinięciu newsa.

Źródło: Podkarpacie