Nowiny: "Mały" zdobył złotego gola

• autor: przemo, 2009-10-11 13:05

- Tak wysoko w tabeli byliśmy jeszcze w "okręgówce" – radowali się kibice "Żurawki", która po pokonaniu dotychczasowego wicelidera zajęła w tabeli jego miejsce.

Chociaż cała drużyna miejscowych zasłużyła na pochwałę za walkę i nieustępliwość do końcowego gwizdka, to specjalnie wyróżnienie należy się dwóm piłkarzom- Marcinowi Machowi i Krzysztofowi Gawłowskiemu.

Ten pierwszy, występując na stoperze w roli kapitana pod nieobecność Macieja Bąka, uratował zespół przed stratą gola w 58. minucie, wybijając piłkę sprzed bramkowej linii po strzale Jakuba Zimy. Drugi, kiedy zanosiło się na bezbramkowy remis, zdobył zwycięską bramkę zaskakującym uderzeniem z ok. 30 metrów.

Goście po raz pierwszy zagrozili dopiero w 26. min - Artur Wierdak ograł obrońcę, następnie bramkarza, ale jego strzał zablokował grający trener Rajmund Gorczyca. Wcale nie gorszą sytuację miał w 39. min Ireneusz Zarzyka, lecz piłkę po jego "główce" z 5. metrów wyłapał Piotr Cisek.

Druga odsłona odbyła się w stale siąpiącym deszczu. Pierwszy kwadrans wyraźnie należał do Partyzanta, lecz obrona "Żurawki" spisywała się bez zarzutu. Ale synowi trenera, Wojciechowi Białemu, pewnie długo będzie śnić się sytuacja z 54. min, kiedy przed sobą miał tylko bramkarza i posłał futbolówkę nad poprzeczką. W ostatnich 20. minutach coraz śmielej kontratakowali miejscowi. W 73. min "Mały" omal nie zaskoczył bramkarza z 35 metrów, ale już jego poprawka dziewięć minut później była przedniej marki.

Więcej w poniedziałkowych Nowinach

Źródło: www.nowiny24.pl/pilka