"Nowiny": "Żurawka" po raz pierwszy z beniaminkiem

• autor: przemo, 2009-10-02 16:48

Ciekawie w Przeworsku

Derbowy pojedynek w Przeworsku na papierze ma swojego faworyta są nimi liderujący gospodarze. - Nie ma co patrzeć w tabelę, to będzie trudny mecz – mówi Artur Łuczyk, szkoleniowiec Orła.

Już dość rozdawania punktów rywalom ma Strumyk. Podopiecznym Tomasza Machała łatwo nie będzie, bo do Malawy w pełnym składzie przyjeżdża Partyzant.

- W tej lidze każdy może być Strumykiem i popłynąć – żartuje Andrzej Biały, który spodziewa się wyrównanego meczu.

Zacięty mecz szykuje się Turbi, gdzie miejscowi spróbują zwyciężyć rywala z Żurawicy.

- Żurawianka radzi sobie całkiem dobrze, my jednak gramy u siebie i musimy postarać się o zdobycz punktową – tłumaczy Jacek Partyka, trener Turbi.

Dla "Żurawki” będzie to pierwszy pojedynek z beniaminkiem w tym sezonie.

Będąca ostatni na fali Kolbuszowianka jedzie do Kańczugi, gdzie do składu wraca groźny snajper Marek Florek.

- Zobaczymy na co nas stać, rywal jest bardzo wymagający – komentuje Wiesław Łuczyk, prezes MKS-u.

Mocno osłabiona Pogoń podejmuje trochę mniej zdziesiątkowany Igloopol.

- Trzeba grać tym, co się ma – zgodnie mówią trenerzy: Tomasz Szmuc (Pogoń) i Andrzej Garlej (Igloopol).

Polonie czeka przeprawa z Błękitnymi, którzy nie są w zbyt komfortowej sytuacji i punktów muszą szukać wszędzie. Jest szansa na powrót na boisko dla Witalija Tyrakło (Polonia), który uczestniczy już w treningach.

Beniaminek z Zaczernia jedzie do Pilzna, gdzie dwa tygodnie temu niespodziewanie poległ inny beniaminek – Partyzant.

- Na pewno to będzie trudny mecz, ale my ostatnio jesteśmy w dobrej formie i liczę na punkt(y) – zapowiada Jakub Słomski, szkoleniowiec Limblachu.

W trzy punkty celować będą piłkarze Sokoła Nisko, którzy podejmują Wiśniową.

- Mam nadzieję, że wyciągniemy wnioski z pechowej porażki w Targowiskach i zagramy z należytą koncentracją – podkreśla Artur Lebioda, grający trener Sokoła.

Źródło: Nowiny.