Kto zagra w IV lidze za Budo-Instal Turbię?

• autor: przemo, 2009-07-15 08:06

Takiego zamętu z drużyną Budo Instalu Turbia jeszcze nigdy nie było. W klubie i we wsi zamiast cieszyć się z awansu do czwartej ligi wszyscy chodzą smutni, bo gra w tej klasie rozgrywkowej mocno się oddaliła.

Jeśli nie Budo Instal Turbia, to Bukowa Jastkowice lub Klub Piłkarski Zarzecze mogą zagrać w wyższej klasie rozgrywkowej!

Źródło: www.nowiny24.pl/pilka

kliknij: "więcej"

Decyzja w środę

O losach klubu z Turbii decydować będzie walne sprawozdawczo-wyborcze zebranie tego klubu, które ma się odbyć jutro. Podczas jego trwania wybrane mają zostać nowej władze klubu. Być może one staną na wysokości zadania i spowodują, że drużyna zagra w czwartej lidze.

Trzeba sobie od razu jasno powiedzieć, że bez wzmocnień zespół ten mógłby być w czwartoligowym towarzystwie dostarczycielem punktów, a tego wszyscy chcieliby chyba uniknąć. Trudno będzie też pozyskać wartościowych nowych graczy, bo ci mają już "zaklepane” miejsca w nowych drużynach. Turbianie zostaną, więc skazani sami na siebie, a trzeba wiedzieć, że gra w IV lidze to zupełnie coś innego niż występowanie w "okręgówce”.

Różne warianty

Wczoraj pojawiła się koncepcja by w IV lidze zamiast Budo Instalu występowała drużyna Bukowej Jastkowice, która w minionym sezonie stalowowolskiej klasy okręgowej zajęła 2. miejsce. Jeśli jastkowiczanie nie skorzystaliby z tej okazji, wtedy w czwartej lidze może zagrać drużyna Klubu Piłkarskiego Zarzecze.

Ale te warianty będą mogły brać pod uwagę tylko wtedy, jeśli z gry w IV lidze definitywnie zrezygnuje drużyna z Turbii. Gdyby tak się stało Budo Instal grałby w klasie okręgowej i być może wzorem minionego sezonu zostałaby ona powiększona do 17 drużyn. Ale stałoby się tak tylko w sytuacji gdyby klub z Turbii nie wyraził ochoty na grę w czwartej lidze i to samo uczyniły kluby z Jastkowic oraz Zarzecza.