Podsumowanie Rundy Jesiennej Klasy 0 - Nowiny

• autor: przemo, 2008-12-22 19:31
Wszystkie przedsezonowe przewidywania sprawdziły się co to joty. Za faworytów uchodziły trzy zespoły: Partyzant Mal-Bud Targowiska, Orzeł Kontap Pustyny i Bieszczady Pamo Plast Ustrzyki Dolne. Ekipy te według zaprezentowanej kolejności zakończyły rywalizację w rundzie jesiennej. Z trójki tej największe szanse na przewodzenie ligowej stawce dawano piłkarzom z Targowisk. Nie tylko z racji silnej kadrowo drużyny, ale z powodu zaangażowania sponsora, firmy Mal-Bud.

kliknij: "więcej"
Partyzant prowadzony przez trenera Andrzeja Białego, okazał się w rundzie jesiennej zdecydowanie najlepszy.
- Przyznam się, że nie spodziewałem się aż dziesięciopunktowej przewagi nad drugą drużyną w tabeli. Graliśmy równo, może trochę mieliśmy słabszą końcówkę rundy z powodu kilku kontuzji podstawowych piłkarzy. Nie przegraliśmy żadnego meczu, tylko trzykrotnie zremisowaliśmy. Biorąc pod uwagę ubiegłoroczne występy w klasie A, w sumie nie przegraliśmy aż 37 spotkań z rzędu - powiedział Biały. Szkoleniowiec poprawił tym samym swój rekord ustanowiony w Karpatach Krosno w V lidze był niepokonany przez 36 meczów. Dystans wypracowany przez Partyzanta Mal-Bud nad Orłem Kontap i Bieszczadami Pamo Plast stawia ten zespół w roli zdecydowanego faworyta do awansu do IV ligi. - Jeśli chodzi o wzmocnienia w przerwie zimowej, to nie są wykluczone, ale pod kątem wyższej klasy. Skład, który mamy, powinien bowiem poradzić sobie z wygraniem ligi. Nikogo jednak nie lekceważymy i podtrzymuje swoją tezę, że w V lidze każdy z każdy może wygrać z każdym - dodał Biały. W Targowiskach planowana jest również budowa nowego stadionu. W pogoni za Partyzantem Mal-Bud jest inny beniaminek , Orzeł Kontap Pustyny, oraz doświadczony zespół Bieszczadów Pamo Plast. Piłkarze z Ustrzyk Dolnych od kilku sezonów należą do ścisłej czołówki, ale nie potrafią przebić się do IV ligi. - Nie jestem zadowolony z tej rundy. Powinniśmy zdobyć więcej punktów. Mamy jeszcze cień nadziei na dogonienie lidera i musimy walczyć do końca - podkreślił  Krzysztof Łoch, szkoleniowiec Bieszczadów Pamo Plast.

Piłkarze Partyzanta Mal-Bud Targowiska wygrali
rundę jesienną i pewnie zmierzają po awans do IV ligi.