Sparing z Cosmosem na „piątkę”

• autor: przemo, 2012-02-15 20:52

Wysokiem zwycięstwem Partyzanta zakończyło się dzisiejsze spotkanie sparingowe z IV-ligowym Cosmosem Nowotaniec. Podopieczni Piotra Kota byli zdecydowanie lepszym zespołem i zasłużenie wygrali, strzelając rywalem pięć goli. W naszej drużynie zagrało dwóch testowanych młodzieżowców: Dawid Krupa (Limanovia Limanowa) i Patryk Kapuściński (Stal Rzeszów).

Partyzant MAL-BUD 1 Targowiska - Cosmos Nowotaniec 5:0 (2:0)

1-0 Łanucha (28 - karny)
2-0 Wierdak (38)
3-0 Wójcik (47)
4-0 Wójcik (70)
5-0 Walat (89)

Partyzant: Michalak (46. Krawczyk) - Krupa (46. Ginalski), Policht (46. Remut), Zych, Kapuściński (70. Krupa) - Łanucha (46. Sierżęga), Zajdel (46. Supel), Nikody (46. Płonka), Wierdak (46. Sikorski) - Borowczyk (46. Wójcik), Zarzyka (46. Walat).

Więcej w rozwinięciu newsa.

Jak padły bramki?

1-0 28’ - w polu karnym faulowany był Ireneusz Zarzyka, do piłki podszedł Damian Łanucha i pewnym strzałem z rzutu karnego dał prowadzenie Partyzantowi.

2-0 38’ - z rzutu rożnego dośrodkowuje Marcin Borowczyk, w polu karnym najwyżej wyskakuje Łukasz Zych, który zgrywa piłkę do tyłu do Artura Wierdaka, a ten płaskim strzałem po ziemi podwyższa wynik na 2-0.

3-0 47’ - świetne dośrodkowanie z rzutu rożnego Sylwestra Sikorskiego trafia na głowę Karola Wójcika, który pięknym strzałem w samo okienko bramki zdobywa swojego pierwszego gola w tym spotkaniu.

4-0 70’ - szarżujący lewą stroną Sikorski mija jednego z rywali i mocno dośrodkowuje w pole karne, a tam czyhający już Karol Wójcik wślizgiem pakuje piłkę do bramki Cosmosu.

5-0 89’ - kolejna dobra akcja Partyzanta, zakończona prostopadłym podaniem do Tomasza Walata, który w sytuacji sam na sam nie daje szans golkiperowi rywali.

Spotkanie mogło zakończyć się jeszcze większym zwycięstwem „zielono-czerwonych”, ale strzał Zarzyki zatrzymał się na słupku, a pojedynek sam na sam z bramkarzem przegrał Wierdak. Temu drugiemu nie uznano również zdobytej bramki, według sędziego pomocnik Partyzanta znajdował się na pozycji spalonej.