Zapowiedź: Chełmianka - Partyzant

• autor: przemo, 2011-11-11 16:13

W niedzielę piłkarze Partyzanta MAL-BUD 1 Targowiska rozegrają ostatnie spotkanie w rundzie jesiennej. W 15 kolejce III ligi lubelsko - podkarpackiej targowiszczanie udają się do Chełma na mecz z tamtejszą Chełmianką. Czy „czerwono-zielonym” uda się podtrzymać dobrą passę dwóch wyjazdowych zwycięstw z rzędu w lidze?

Chełmianka sezon rozpoczęła w imponującym stylu, na półmetku rundy plasowała się w ścisłej czołówce ligi, jednak później było już tylko gorzej. W ostatnich siedmiu spotkaniach zdobyła tylko pięć punktów i do ostatniej jesiennej ligowej potyczki z Partyzantem przystępuje z dziewiątego miejsca z dorobkiem 19 „oczek”. Partyzant ma ich 24 i obecnie jest piąty. Rywale przed własną publicznością jak dotąd przegrali tylko jedno spotkanie, z obecnym liderem Siarką Tarnobrzeg. W pozostałych pięciu trzy raz wywalczyli komplet punktów i dwa razy dzielili się z rywalem punktami. Pojedynek z Chełmianką na pewno nie będzie należał do łatwych, podobnie jak poprzednie wyjazdowe mecze na Lubelszczyźnie, w których to wliczając poprzedni sezon nie wygraliśmy od pięciu spotkań. Czas więc przerwać fatalną passę na lubelskich boiskach i wrócić do Targowisk z kompletem punktów. W poprzednim sezonie w pierwszym meczu rozegranym w Chełmie zremisowaliśmy 1:1 (foto), natomiast w rewanżu na własnym stadionie rozgromiliśmy Chełmiankę aż 5:1. W niedzielnym spotkaniu na pewno nie zagra Patryk Fryc, który przebywa obecnie w Turcji na turnieju eliminacyjnym do Mistrzostw Europy U-19, a pod dużym znakiem zapytania stoi występ Kamila Płonki, który boryka się kontuzją mięśnia przywodziciela uda. Trener Piotr Kot będzie mógł natomiast skorzystać z Kamila Słabego, który wrócił ze zgrupowania kadry.

Wierzymy, że piłkarze dadzą z siebie wszystko i wywiozą korzystny rezultat z trudnego terenu. Początek niedzielnego spotkania o godzinie 13:00.