Zapowiedź: Podlasie - Partyzant

• autor: przemo, 2011-09-09 20:02

W niedzielę piłkarze Partyzanta MAL-BUD 1 Targowiska wyjeżdżają w najdłuższą podróż w tym sezonie do Białej Podlaskiej, gdzie w ramach 6 kolejki III ligi lubelsko - podkarpackiej zmierzą się z tamtejszym Podlasiem. Po zwycięskim meczu na własnym stadionie z Tomasovią czas więc przywieść pierwsze ligowe punkty z obcego stadionu.

Piłkarze z Białej Podlaskiej w dotychczasowych 5 spotkaniach zdobyli 5 punktów i zajmują 12 miejsce w tabeli. Sezon rozpoczęli od remisu ze Strumykiem Malawa i porażkami z Siarką Tarnobrzeg i Izolatorem Boguchwała. W czwartej serii gier nastąpiło jednak przełamanie i w derbowym spotkaniu Podlasie pokonało przed własną publicznością Orleta 3:0, natomiast przed tygodniem podopieczni Władimira Gieworkiana zremisowali w Sanoku 1:1.

Dla Partyzanta będzie to trzecie wyjazdowe spotkanie w obecnym sezonie, w poprzednich, mimo iż „czerwono-zieloni” prezentowali się dobrze to jednak wracali do Targowisk z niczym. Dzięki wygranej z Tomasovią wskoczyli na 5 miejsce lecz wciąż tracą do lidera 3 „oczka”. Niepowodzenia na boiskach rywala podopieczni Mirosława Kality odbijają sobie na własnym stadionie wygrywając jak dotąd z każdym rywalem. Jednak by liczyć się w walce o awans potrzeba również punktów zdobytych na obcych boiskach. Z pewnością spotkanie z Podlasiem nie będzie należało do najłatwiejszych, ale jak pokazały wyniki poprzedniego sezonu możemy spodziewać się pierwszych wyjazdowych punktów. W pierwszym meczu rozegranym w Białej Podlaskiej wygraliśmy 1:0, a zwycięską bramkę zdobył wówczas Ireneusz Zarzyka. Taki sam wynik padł w rewanżowym spotkaniu w Targowiskach, tym razem bramkarza gości pokonał w ostatniej minucie z rzutu karnego Marcin Borowczyk. W niedzielnym meczu na pewno nie zagrają Paweł Michalak, Przemysław Kubal i Artur Makoś, którzy wciąż leczą kontuzję, natomiast gotowy do gry po urazie pachwiny powinien być już Ireneusz Zarzyka. Najlepszym strzelcem Podlasia po pięciu kolejkach jest zdobywca trzech bramek Tomasz Gawroński, tyle samo trafień ma dotychczas najskuteczniejszy zawodnik Partyzanta Ireneusz Gryboś.

PODLASIE BIAŁA PODLASKA - PARTYZANT MAL-BUD 1 TARGOWISKA

Niedziela, 11 września 2011 r. godzina 16:00